Hírek

Az Európai Bizottság jóváhagyja a Carrier/Haier megállapodást
2024-06-11 08:45:46
Kategória: Hirek
Az Európai Bizottság zöld utat adott a Carrier Refrigeration Haier általi felvásárlásának.

Az Európai Bizottság szerint a Carrier Refrigeration Benelux BV kizárólagos irányításának a Haier Europe Appliances Holding BV általi megszerzését az egyszerűsített összefonódás-ellenőrzési eljárás keretében vizsgálták meg.

A Bizottság arra a következtetésre jutott, hogy az ügylet nem vet fel versenyjogi aggályokat, tekintettel a vállalatoknak a tervezett ügyletből eredő "korlátozott együttes piaci pozíciójára".

Az akvizíciós megállapodást először decemberben jelentették be egy 775 millió USD értékű ügylet keretében. A Carrier bejelentette, hogy a német Viessmann gyártó 2023 áprilisában történő felvásárlásával együtt tervezi kivonulni a kereskedelmi hűtéstechnikai üzletágából, valamint tűzvédelmi és biztonsági érdekeltségeiből.

Cikk képek

167766737-Haier

Az árváltozás jogát fenntartjuk!